Pobjeda izmakla u poslednjoj sekundi

kk 5

U triler završnici duela sa najtrofejnijim članom ABA lige Mornar je ostao bez pobjede koju je, činilo se, već imao "u džepu".

Partizan - Mornar 75:73 (18:14, 20:15, 17:24, 20:20)

Beograd - Dvorana: „Aleksandar Nikolić“. Gledalaca: 1.200. Sudije: Belošević, Juras, Arsenijević (Srbija).

Partizan: N. Janković, Pejdž 5, Si 2, Marinković, Veličković 2, Pecarski, Zagorac 6 (3-2), Renfro 18 (2-1), S. Janković 11 (3-3), Lendejl 12, Gagić 8 (6-6), Nikolić 11 (2-2).

Mornar: Grant 5 (2-1), Mićović 4, Mijović 3 (4-3), Drenovac 8 (2-2), Pavić, Vujošević, Pavićević, Voler 24 (3-2), Sane 9 (1-1), Rebić 12 (5-3), Luković 8 (6-4).

Pobjedu domaćinu donio je Džok Lendejl uz zvuk sirene, nakon što je odbijenu loptu od obruča nakon promašaja Renfroa sa penala ubacio u koš.

U Mornaru imaju razloga da budu nezadovoljni i svojim ali i greškama sudija.

Čitav meč stao je u 4 sekunde koliko je Mornaru ostalo za poslednji napad pri rezultatu 72:71. Voler je sekundu prije kraja pogodio za preokret ali nažalost ne i poslednji. Čim su ubacili loptu na teren sudije su svirale faul Drenovcu nad Renfroom. ovaj je potom pogodio prvo bacanje, drugo je promašio ali je Lendejl doskočio i i ubacio loptu u koš.

Mornar je uputio zvaničnu žalbu ABA ligi zbog lošeg mjerenja vremena u dramatičnoj završnici meča sa Partizanom u "Pioniru".

Šampion Crne Gore je dao zvaničnu primjedbu na 1,9 sekundi za poslednji napad Partizana uz tvrdnju da će dokazati da je ostalo manje od sekunde poslije koša Volera.

Barani su imali priliku da izbjegnu neizvjesnu završnicu jer su na tri i po minuta prije kraja meča imali višak od sedam poena (59:66) koji su ispustili za samo pola minuta!

U poslednjem minutu sve je, ipak, išlo ka pobjedi Mornara, počev od trojke Volera na 41 sekundu prije kraja (70:71), pa potom i njegovog koša sekundu prije kraja…

Tokom prvog poluvremena ništa nije nagovještavalo neizvjestan finiš. Partizan je u finišu druge četvrtine poveli sa rekordnih 11 poena prednosti (36:25). Sredinom trećeg kvartala domaćin je trojkom Renfroa stigao još jednom dvocifrenom razlikom.

Od tog trenutka Mornar je konačno pronašao svoju igru u oba smjera i u 30. minutu poslije serije 2:12 izjednačio na 53:53.
Voler je u 35. minutu donio i vođstvo, koje je potom koševima Lukovića i Rebića podignuto na 59:66.

"Malo je falilo, to je sport. Igrali smo dobru utakmicu. Dosta dobro smo se spremili. Imali smo utakmicu u svojim rukama. Nikad ne komentarišem suđenje i nemam razloga. Šta je, tu je, moramo što prije da se oporavimo. Žao mi je momaka, borili su se. Ostaje mi samo da čestitam protivniku na pobjedi", rekao je Pavićević., rekao je trener Mornara Mihailo Pavićević nakon meča.

On je dodao da je Mornar imao "sve u svojim rukama".

"Imali smo sedam poena prednosti na tri minuta do kraja, napad, otvoren šut za tri poena... Promašio je naš najbolji šuter i onda smo napravili dvije katastrofalne greške u odbrani, pustili smo jedinog igrača koji može u tom trenutku da šutne. To je ono što košarku čini uzbudljivom. Rekao sam sekund prije kraja da nema radovanja dok se utakmica ne završi. Suđen je faul, pa greška jer nismo zagradili, dozvolili smo da Lendejl poentira iz skoka", kazao je Pavićević.