„Pruži nogu, zgazi drogu“

nasl 

Tradicionalni Proljećni kros 2022.

Danas je na terenima sportskog kompleksa na Madžarici, održan tradicionalni Proljećni kros 2022. u organizaciji Opštine Bar, odnosno nadležnog Sekretarijata za kulturu, sport i mlade, dok je suorganizator događaja bio Atletski klub „Mornar“.

Proljetnji 2

Učesnici Poljećnog krosa bili su učenici svih razreda barskih osnovnih škola kao i učenici srednjih škola u Baru. Ušeće na krosu uzele su osnovne škole „Meksiko“, „Blažo Jokov Orlandić“, „Anto Đedović“, „Jugoslavija“, „Đerđ K. Skenderbeg“ iz Ostrosa, „Jovan Tomašević“ iz Virpazara i „Kekec“ iz Sutomora dok su od srednjih škola učestvovali „Ekonomsko-ugostiteljska škola“, gimnazija „Niko Rolović“ i Srednja stručna škola iz Bara.

Proljetnji 1

Ovogodišnji kros je pored takmičarskog i sportskog, imao i edukativni karakter. Naime, svakom osvajaču zlatne medalje po kategorijama, dodijeljena je pobjednička majca sa sloganom Proljećnog krosa „Pruži nogu, zgazi drogu“ u cilju edukacije najmađih o problemu zloupotrebe droga i podizanju svijesti o štetnosti droga i borbi protiv ove pojave kroz zdrave stilove života i sport.Proljetnji kros 26

Opština Bar je za najbolje mlade sportiste obezbijedila posebne medalje i diplome.

Proljetnji kros 33

Šampioni današnjeg krosa po kategorijama su:

Osnovne Škole
I razred djevojčice
1.Andrea Ždralić
2.Staša Knežević
3.Helena Husak
I razred dječaci
Haris Duraković
Damir Karađuzović
Jakov Branković

II razred djevojčice
1.Sara Glavanović
2.Ksenija Zafirović
3.Jovana Dabović
IIrazred dječaci
1.Petar Madzar
2.Armin Skenderović
3.Nikola Perović

III razred dječaci
1.Ranitović Andrej
2.Faruk Međedović
3.Lev Želinskyi
III razred djevojčice
1.Madzar Katarina
2.Sofija Pejović
3. Anika Đurović

IV razred djevojčice
1.Lukolić Mina
2.Mujovi Sara
3.Grabež Maša
IV razred dječaci
1.Stanišić Stefan
2.Abramović Lazar
3.Platon Novikov

V djevojčice
1.Milatović Jovana
2.Anja Ražnatović
3.Lejla Tiganj
V razred dječaci
1.Ranitović Strahinja
2.Kontić Ognjen
3.Adil Smajlović

VI razred dječaci
1.Hodzić Faris
2.Nikola Martinić
3.Alen Balje
VI razred djevojčice
Anja Novaković
Jana Zeman
Mina Knežević

VII razred djevojčice.
Ražnatović Petra
Marković Marvela
Lončar Violeta
VII razred dječaci
Petrupić Ognjen
Đokić Luka
David Nurković

VIII razred djevojčice
Šofranac Mia
Marstjepović Željana
Marković Manuela
VIII razred dječaci
Danilović Damjan
Kosović Marko
Tomić Nemanja

IX razred dječaci
Kovačević Petar
Ljutica Vasilije
Maljević Matija
IX razred djevojčice
Klisić Anastasija
Hodzić Jasmina
Jelena Gromova

Srednje škole

I razred dječaci
Matija Kisin
Matija Leković
Branislav Lalić
I razred djevojčice
Mašanović Dejana
Junković Jovana
Ivana Maljević

II razred dječaci
Veljko Ljutica
Miloš Nišavić
Blažo Krivokapić
II razred djevojčice
Đorović Danica
Ulama Andrea
Medin Nađa

III razred djevojčice
Đurašić Anđela
III razred dječaci
Bjelica Dušan
Kuburović Lazar

IV razred dječaci
Smolović Lazar
Milutin Milić

auto klime bakovic 1

opstina bar

allegra

Cerovo

turisticka organizacija bar

kalamper

stara carsija

vodovod bar

komunalno

regionalni vodovod novi

luka bar

AD Marina Logo

ave tours

Klime Baković

djokic

Logo MPF

tobar