Bar: Završen 30. Međunarodni atletski miting

atll maj 1

Nastupilo preko 250 takmičara iz devet država.

Na terenima SRC „Topolica“, pod pokroviteljstvom Opštine Bar, uz podršku ASCG i Ministarstva sporta Crne Gore i u tehničkoj organizaciji AK „Mornar“, danas je održan „ XXX Međunarodni atletski miting Bar – 2024“ na kome je nastupilo preko 250 takmičara iz devet država: Srbije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Švedske, Kosova, Hrvatske, Albanije, Austrije i Crne Gore.

atll maj 3 

Mesud Pezer
Po tablicama IAFF-a najbolji takmičari mitinga su:

najbolji rezultat mitinga – Mesud Pezer (BiH) – bacanje kugle – 20,79 – 1168 bodova,

najbolji rezultat u trčanjima – Moa Hjelmer (SWE) – 400m – 53,91 – 1053 boda,

drugi rezultat u trčanjima – Marie Kibumba (SWE) – 400m – 53,99 – 1050 bodova,

treći rezultat u trčanjima – Tara Vučković (SRB) – 800m – 2:06,80 – 1044 boda,

najbolji rezultat u skokovima – Fabian Delryd (SWE) – skok u vis – 217 – 1064 boda, 

drugi rezultat u skokovima – Emir Rovčanin (SRB) – skok u vis – 213 – 1028 bodova,

treći rezultat u skokovima – Izmir Smajlaj (ALB) – skok u dalj – 7,47 – 1023 boda,

najbolji rezultat u bacanjima – Mesud Pezer (BiH) – bacanje kugle – 20,79 – 1168 bodova,

drugi rezultat u bacanjima – Muhamet Ramazani (KOS) – bacanje kugle – 19,54 – 1093 boda,

treći rezultat u bacanjima – Nermin Štitkovac (BiH) – bacanje kugle – 19,48 – 1090 bodova,

 

Najboljem atletičaru mininga pripala je i nagrada Memorijal “Božidar Boro Ičević“.

U okviru mitinga održana je po osmi put trka Memorijal “Zoran Đikanović“ na 3000m u kojoj je trijumfovao Nikola Mijailović iz Srbije.

Matija Vojvodić iz AK Mornar, bio je najbolji domaći atletičar.

 

Na takmičenju su postignuta i dva rezultata, bolja od crnogorskog rekorda, a oba su ostvarili atletičari iz Bara.

Matija Vojvodić, član AK „Mornar“ iz Bara za juniore u disciplini 110m prepone sa rezultatom 14,71.

Amir Papazi, član AK “Tempo” iz Bara za seniore u disciplini bacanje koplja sa rezultatom 72,00 m.

 

Rezultati prva tri po disciplinama:

MUŠKARCI: 100m: 1. Franko Buraj (ALB) 10,67, 2. Marko Radosavljević (SRB) 10,76, 3. Edhem Vikalo (BiH) 11,08; 400m: 1. Franko Buraj (ALB) 47,29, 2. Durjon Idrizaj (ALB) 50,60, 3. Eden Čabrić (BiH) 50,72; 800m: 1. Leon Thaqi (KOS) 1:52,05, 2. Danjel Ndoi (ALB) 2:02,41, 3. Olti Byutuqi (KOS) 2:03,41; 3000m: 1. Nikola Mijailović (SRB) 8:59,60, 2. Kaid Koča (SRB) 9:19,74, 3. Miljan Kukuličić (MNE) 9:29,27; 300m U16: 1. Uroš Andrić (SRB) 36,76, 2. Jakov Perišić (BiH) 39,64, 3. Nikola Jauković (SRB) 39,66; 110m prepone: 1. Afework Sidrak (ŠWE) 14,43, 2. Dobromir Nikolov (BUL) 14,75, 3. Benjamin Bojanić (BiH) 14,95; 110m prepone U20: 1. Matija Vojvodić (MNE) 14,71, 2. Mark Logimora (BiH) 15,36; vis: 1. Fabian Delrud (SWE) 217, 2. Emir Rovčanin (SRB) 213, 3. Teodor Komnenić (SRB) 205; dalj: 1. Izmir Smajlaj (ALB) 7,47, 2. Erdri Lakaj (ALB) 7,02, 3. Strahinja Zdravković (SRB) 6,44; kugla (7,260kg): 1. Mesud Pezer (BiH) 2079, 2. Muhamet Ramadani (KOS) 19,54, 3. Nermin Štitkovac (BiH) 19,49; koplje (800gr): 1. Amir Papazi (MNE) 72,00, 2. Vedran Samac (SRB) 67,34, 3. Nikola Rosić (SRB) 62,51.

 

ŽENE: 100m: 1. Sara Susuri (KOS) 12,17, 2. Anđela Bjeković (SRB) 12,21, 3. Tuva Lindqvist (SWE) 12,37; 400m: 1. Moa Hjelmer (SWE) 53,91, 2. Marie Kibumba (SWE) 53,99, 3. Jonna Claesson (SWE) 54,18; 800m: 1. Tara Vučković (SRB) 2:06,80, 2. Natalija Grujić (SRB) 2:08,94, 3. Katarina Milosavljević (SRB) 2:09,66; 300m U16: 1. Sara Đokić (SRB) 41,17, 2. Lena Bogdanović (SRB) 42,52, 3. Velona Mani (KOS) 43,27; vis: 1. Zorana Bukvić (SRB) 177, 2. Ivona Dadić (AUT) 174, 3. Ana Kovrlija (SRB) 174; dalj: 1. Milica Glogovac (SRB) 5,57, 2. Anđela Drobnjak (MNE) 5,51, 3. Anđela Cvetković (SRB) 5,49; kugla (4kg): 1. Anđela Obradović (SRB) 14,57, 2. Ivona Dadić (AUT) 24,48, 3. Antonela Gazivoda (MNE) 10,63; koplje (600gr): 1. Marija Vučenović (SRB) 57,18, 2. Marija Bogavac (MNE) 45,70, 3. Tamara Ivković (SRB) 35,91.

 

Organizator je obezbijedio novčane nagrade za najbolja tri rezultata po IAAF tablicama u trčanjima, bacanjima i skokovima, kao i za najbolji rezultat mitinga.

 

Manifestaciju je otvorio predsjednik AK” Mornar” iz Bara Dragoslav Tomanović, koji je pozdravio takmičare i poželio im uspjeh na takmičenju.

Svečanom otvaranju takmičenja su pored Tomanovića prisustvovali direktor direktorata za sport Ministarstva sporta Zoran Jojić, sekretar sekreterijata za sport Opštine Bar Goran Simić i direktor SRC “Bar” Božidar Janković.

 atll maj 2

Ispred ASCG takmičenju su prisustvovali predsjednik Milorad Vuletić, generalni sekretar Milan Madžgalj, selektor Osman Erović i članovi stručnog štaba reprezentacije Danijela Vojinović, Budimir Jestrović, Branislav Maslovarić, Ivan Popović i Drago Musić, te direktor AK Mornar dr Aleksandar Vujičić.
Izvor:Barinfo / Autor ILIJA KOVAČEVIĆ /foto AK MORNAR

auto klime bakovic 1

allegra

opstina bar

Cerovo

turisticka organizacija bar

enza home

vodovod bar

komunalno

regionalni vodovod novi

luka bar

AD Marina Logo

reklama

ave tours

fpep vertical

Klime Baković

djokic

Logo MPF

tobar