
Otplovio “Lebić” na novi vez u Igalu.
Ona stara dalmatinska: „Dva puta sam bio srećan sa barkom – prvi put kada sam je kupio, a drugi put kada sam je se riješio“, za familiju Alković ne važi - kaže Ćazo, i nastavlja...
U Igalu našu jedrilicu „Lebić“ predali smo novom vlasniku. I naravno, iako smo već kupili malo veću, komforniju i bolju jedrilicu, nismo bili srećni što se rastajemo od našeg Lebića.
Lebić je bio radost naše porodice i radost naših prijatelja. Više od četvrt vijeka, tačnije 26 godina, vjerno nas je služio. Bez obzira na velike talase, jake vjetrove i morske struje, nikada nas nije izdao, već nas je uvijek sigurno dovodio u mirne luke.
Na njemu su Šejla i Emir odrastali. Skačući sa njegove palube u more naučili su da plivaju, a što je još važnije, naučili su da vole, poštuju i čuvaju more.
Ta naša mala barka bila je brod ljubavi, povjerenja i zajedničkih uspomena – prije svega naše porodice, ali i mnogih naših prijatelja. Novim vlasnicima od srca želimo da im Lebić donese isto onoliko radosti koliko je donio nama i da ih, kao i nas svih ovih godina, uvijek srećno vraća u mirne i sigurne luke.
Srećan ti put, naš Lebiću. Hvala ti za sve lijepe godine.



















